«Житомиробленерго» не змогло обтяжити підприємця нарахуванням без експертизи

Сфера интересов: Монополисты
16.05.2019
«Житомиробленерго» не змогло обтяжити підприємця нарахуванням без експертизи - Верховенство Права

Комісія «Житомиробленерго» виписала підприємцю 81,3 тис. грн. донарахувань, але не підтвердила своїх припущень про «порушення» висновками уповноважених експертних установ.

Енергетики зазначили в акті перевірки об'єкта фізичної особи-підприємця Хоменка О.В., розташованого у селі Бейзимівка, що був застосовано електронний прилад для зупинки лічильника електроенергії. Комісія Чуднівського РЕМ нарахувала ФОП Хоменко О.В. вартість «недооблікованої» електроенергії - 81 362,53 грн. Підприємець звернувся до суду.

Читайте також: «Житомиробленерго» не вдалося відсудити майже мільйон на підставі тільки своїх підозр

«Верховенство права» розповідало про цю справу після рішень першої та апеляційної інстанцій, які постановили, що оперативно-господарська санкція повинна бути відмінена. Адже експертиза в спеціалізованій установі не проводилася. А до встановлення експертизою факту втручання споживача в роботу приладу обліку енергопостачальник не має підстав для здійснення нарахувань відповідно до своєї «методики». «Житомиробленерго» тоді повідомило «Верховенство права», що буде подавати касаційну скаргу.

«Житомиробленерго» стверджувало, що це суди відхилили клопотання про призначення спеціалізованої експертизи. Але треба зауважити, що це клопотання з'явилося тільки після початку розгляду справи, коли можливість поповнення каси монополіста опинилася під загрозою. Ось тоді енергетики нарешті вирішили дізнатися думку судових експертів: чи здійснює наданий на дослідження пристрій при встановленні на лічильник будь-який вплив під час його роботи, та чи призводить такий вплив до викривлення процесу обліку спожитої електроенергії в сторону зменшення або повного припинення її обліку.

Разом з тим, представники «Житомиробленерго» й далі завзято обстоювали свою точку зору, стверджуючи, що нема необхідності до засідання комісії енергопостачальника проводити експертизу при виявленні приладу, який має вплив на засіб обліку, якщо на цьому не наполягає споживач. Втім, ці твердження остаточно розбив Верховний Суд, відмовивши «Житомиробленерго» у задоволенні касаційної скарги.

Якщо Вам відомі факти про незаконні дії монополістів, повідомляйте в Редакцію сайту «Верховенство права».


 


Комментарии 0

Лента новостей

Комментарии